Зміст статті:

  1. Шурупи: види та застосування
  2. Саморізи: види та застосування
  3. Шурупи та саморізи: в чому різниця?
  4. Застосування саморізів та шурупів

 

Саморізи та шурупи невід ' ємна частина будь-яких будівельних та ремонтних робіт. Дані кріпильні вироби надійні та прості в монтажі. Важливо знати основні свої види та різницю між ними.

 

Шурупи: види та застосування 

Шурупи – це засіб кріплення, представлений у вигляді стержня із зовнішнім різьбленням, гострим наконечником та голівкою. Різьбова форма шурупа дозволяє йому надійно утримуватися в матеріалі та створювати міцне з'єднання.

Розглянемо основні типи шурупів:

  • Шурупи універсальні

Вид шурупів, які перемогли у будівництві. Шуруп універсальний представляє собою стержень з потайною головкою з хрестоподібним шліцом та гострим наконечником. Використовують його для з'єднання різних елементів з дерева, гіпсокартону, листового металу тощо без попереднього свердління.

  • Гвинти для дерева

Гвинти для дерева спеціально розроблені для з'єднання дерев'яних елементів. Вони мають гостру різьбу та широкий спектр розмірів і форм голівок. Дані шурупи легко вкручуються у відкритій дерев'яній основі.

  • Для твердих порід деревини

Даний вид шурупів виконується для твердих порід дерева без попереднього свердління, при цьому їх конструкція така, що монтується на цьому етапі легко та безпечно для самого матеріалу.

  • Шурупи з планкою

Мають додатковий елемент – планку. Використовуються для кріплення матеріалів з іншими товщинами або в складних конструкціях.

  • Шурупи для виносного монтажу

Шурупи для виносного монтажу забезпечують більші навантаження та гарантують надійність в умовах посиленої вібрації.

  • Шурупи меблеві

Використовують для з'єднання у меблевому виробництві. Візуально – це звичайний гвинт, але від звичайних шурупів його відрізняє потайна головка.

 

Шурупи комбіновані

  • Гвинт-шурупи

Кріпильний виріб з двосторонньою різьбою: у вигляді стержня з рідкісною різьбою з одного боку та метричною з іншого. Застосовується для кріплення різних матеріалів до дерева, а при використанні дюбеля відповідного розміру - до бетону, цегли. Часто вимагається для монтажу сантехнічних хомутів і предметів сантехніки, тому відомий також під назвою "шпилька сантехнічна".

  • Гвинт-шурупи з буртиком

Кріплення із спеціальним буртиком під головку, яке полегшує закручування та сприяє глибшому проникненню гвинту в матеріал.

  • Шуруп-шурупи

Шурупи з лівою та правою різьбою на різних кінцях. Використовуються переважно для кріплення сантехніки та інженерних комунікацій, наприклад, хомутів для труб.

 

Саморізи:  види та застосування

Саморізи – спеціальні гвинти з гострим кінцем, свердлом, завдяки якому кріпильний виріб закручується в поверхню без попереднього просвердлення в ній отвору.

Вважається найбільш розповсюдженим засобом кріплення.

Види саморізів:

  • Для гіпсокартону

Вибір саморізу для гіпсокартону залежить від матеріалу, до якого він буде кріпитися - метал чи дерево. Для металевого профілю саморізи мають наконечник зі свердлом та дрібну різьбу, а для деревини наконечник загострений, а різьба більш розтягнута.

  • Для металу гострій

Дані саморізи мають гострий наконечник, який легко проникає в металеву поверхню. Вони призначені для надійного кріплення в твердих матеріалах.

  • Для металу свердло

Мають вбудоване свердло на наконечник, що дозволяє легко робити відвір у металі перед закручуванням.

  • Для покрівлі та фасадів

Покривні саморізи призначені для використання в монтажі дахового фасадного покриття та обробки. Вони забезпечують надійне і стійке кріплення матеріалів, таких як профнастил, металочерепиця та інші.

  • Для ПВХ

Застосовуються для закріплення металевих елементів у профілі ПВХ. Монтаж таких саморізів без попереднього свердління.

  • Антивандальні

Антивандальні саморізи, також відомі як секретні, мають різні форми шліців на голівці. Для їх монтажу або демонтажу необхідні спеціальні насадки для викрутки - біта або спеціальна викрутка. Застосовуються в меблях для громадських закладів, у конструкціях ліфтів, у зовнішній рекламі, громадському електро - та залізничному транспорті, автомобільній промисловості тощо.

 

Шурупи та саморізи: в чому різниця?

Шуруп використовується головним чином у збірці технічних приладів. Гвинтова р ізьба шурупа р озташована на повній або частковій довжині ст е ржня , а ф орма к інчика м оже бути загострен а або мати форму бура. З азвичай має шестигранну або потайну головку.

Відмінність саморіза виникає в тому, що гвинтова р ізьба саморіза р озташована на всю довжину ст е ржня із широким кроком. Він має з агострений н аконечник для легкого проникнення в матеріал.

Для саморізів, на відміну від шурупів, не потрібно попередньо свердлити відвір, бо їх спеціальна різьба з гострим кінцем дозволяє легко вкручуватися в матеріал.

 

Застосування саморізів та шурупів

Саморізи та шурупи знаходять широке застосування в будівництві, ремонті, автомобільній галузі, меблевиробництві, електроніці, садоводстві та багатьох інших галузях. Важливо вибрати кріпильні вироби відповідно до конкретних завдань , що забезпечують надійність і тривалість кріплення.